خدمات ویژه شهروندی - خوش

معرفی

این خدمت در برگیرنده کلیه سرویس های مرتبط با نیازهای شهروندان است که با استفاده از شماره تلفن 1612 ، نرم افزار خوش و وب سایت خوش خدمات مورد نیاز و درخواست مردم را انجام می دهد که شامل خدمات شهروندی، و کلیه خدمات نیابتی اشخاص حقیقی و حقوقی متعلق به بخشهای دولتی، عمومی و خصوصی کشور می باشد . 

خوش (خدمات ویژه شهروندی) با شماره تلفن 1612 بزرگترین سامانه مکانیزه کشور، همانند یک پل ارتباطی بین درخواست کنندگان خدمت / کالا و تامین کنندگان خدمات / کالا ایفای نقش خواهد کرد. 

گردش فرآیندی هر درخواست، در قالب درخواست در سامانه خوش شروع شده و کلیه فعالیت های انجام شده برروی هردرخواست به صورت سیستمی در سامانه ثبت می شود. لذا در هرلحظه درخواست کننده خدمت/ کالا و تامین کنندگان خدمت/ کالا می توانند از سامانه خوش وضعیت درخواست ها را پیگیری نمایند. 

خوش (خدمات ویژه شهروندی) 7 روز هفته بصورت 24 ساعته در روزهای تعطیل و کاری در خدمت شهروندان می باشد. 

از اولین روزتصمیم به راه اندازی  خوش (خدمات ویژه شهروندی) هدف ما ارائه خدمات به صورت اصولی و سیستمی برای شهروندان بوده است .

با تعقیب تحولات انجام شده در داخل کشور و همچنین در سطح بین المللی در زمینه خدمات الکترونیک شهروندی، سرمایه گذاری خود را به صورت هدفمند با نگرش توسعه محور و رو به رشد در این صنعت انجام داده ایم که این خود نشانگر هویت سازمانی ماست.

خدمات خوش با مجوزهای کسب شده از سازمان ها و ارگان های اجرایی، نظارتی، امنیتی و... بوده و با تکیه بر این موضوع ادعا دارد که برای کسب اعتماد شهروندان در ارائه خدمات، شاخص های سرعت، امنیت، حفظ حریم خصوصی را سرلوحه کار خود قرار داده و خواهد داد.

  1. 1. سامانه به محض تماس درخواست کنندگان خدمت وارد عمل می شود. درخواست کننده برای بهره مندی از خدمات سامانه بایستی در سامانه عضو شود. با ثبت نام در سامانه خوش، کد اشتراکی برای ثبت نام کننده تعلق می گیرد که نتیجه آن پیوستن به لیست مشتریان خوش می باشد. درخواست به صورت درخواست در سیستم ثبت شده و برای پیگیری درخواست، کد پیگیری تولید می شود که این کد بصورت ایمیل یا SMS و همچنین در کارتابل شخصی به مشتریان خوش اطلاع رسانی می شود. درخواست به مرکز عملیات کارپرداز هدایت می شود. در مرکز عملیات، کار بر اساس فرآیندهای تعریف شده طبق برنامه زمانبندی توافق شده و SLA مخصوص هر خدمت، بر روی درخواست انجام شده که نتیجه آن وضعیتی است که در هر لحظه درخواست دارا می باشد. مشتریان خوش می توانند روند انجام عملیات بر روی درخواست خود را از کارتابل شخصی تعقیب نمایند. در ضمن سامانه خوش نیز در هر لحظه وضعیت انجام کار بر روی درخواست مشتریان خوش را از طریق پیام رسان اطلاع رسانی می نماید.
  2. 2. درخواست در سامانه، طبق برنامه ریزی درست، منسجم و از پیش تعریف شده، توسط عاملین بخش های مختلف به جلو هدایت می شود تا درخواست بسته شود .
  3. 3. خوش تمهیدات لازمه را برای مقابله با ریسک های احتمالی که در ارائه خدمات ویژه شهروندی ممکن است حادث شود در نظر گرفته و برای آنها برنامه ریزی های خاص انجام داده است تا به تعهدات خود در قبال مشتریان خوش عمل نماییم. در صورت بروز ریسک های پیش بینی نشده و حوادث غیر مترقبه در ارائه خدمات، از طریق پیام رسان، مشتریان خوش را مطلع می نماییم.
  4. 4. بازیکنان اصلی سامانه خوش، پرسنل خوش، با آموزش هایی که به صورت تئوری و عملی گذرانده اند، سیستماتیک و اصولی در خدمت مشتریان خوش می باشند .
  5. 5.پرسنل خوش در هر نقشی، در هر شرایطی و در هر ساعتی از شبانه روز با روی گشاده به منظور انجام هر چه بهتر خدمات، پذیرای مشتریان خوش می باشند.

©همگامان - کلیه حقوق مادی و معنوی برای شرکت مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان محفوظ می باشد